Poleťme.sk – projekt skupinového lietania

Pre tých, ktorých už nebaví trmácať sa celé dni domov, za blízkymi alebo za prácou prichádza inovatívny projekt priamo z Košíc. Tak ako jeho tvorcovia, aj samotné lety budú vychádzať z metropoly východu. S jedným z nich, Dušanom Hatalom, sme sa porozprávali.

Čo je to skupinové lietanie?
Myšlienkou skupinového lietania je zaviesť nepravidelné letecké spojenia na miestach, kde z rôznych príčin neuspeli štandardné letecké spoločnosti. Snažíme sa teda umožniť letecké spojenie s destináciami, o ktoré je záujem, ale sú bez priameho leteckého spojenia.

Čo bolo pre vás skutočným impulzom na odštartovania tohto projektu?
Už nás nebavilo čakať, či niektorá letecká spoločnosť nájde odvahu investovať do často podceňovaného regiónu východného Slovenska. Máme tu predsa medzinárodné letisko, začnime organizovať lety sami. Veľké komunity Slovákov v zahraničí, prevažne z východného Slovenska sú aj napriek úspešnej linke do Londýna stále odkázané na lety cez Budapešť, Bratislavu, Krakov či Rzeszow. Ak nenatrafíte na vhodné kombinácie letov, samotná cesta sa stáva otázkou dní.

Aké sú hlavné výhody projektu poleťme.sk v porovnaní s nízkonákladovou leteckou spoločnosťou?
Čas. Množstvo času, ktorý môžete ušetriť priamym spojením. Dôležité je si taktiež uvedomiť, koľko nakoniec stojí letenka s lowcostom, keď si spočítame všetky poplatky a hlavne cenu za dopravu do skutočného cieľa našej destinácie. My chceme nastaviť ceny tak, aby bol tento rozdiel motivujúcim. Motivujúcim k využívaniu nášho letiska v Košiciach, domácich poskytovateľov služieb a k nesmiernej časovej úspore.

Kam bude smerovať najbližší let poleťme.sk?
Naše prvotné lety sú zamerané na komunity Slovákov v zahraničí. Prvou destináciou, ktorá sa objaví v našej ponuke bude Dublin. Samotný projekt je však otvorený akémukoľvek typu lietania -komunitnému, firemnému alebo aj dovolenkovému. Pre viac informácií si kliknite na www.poletme.sk

P1140934

KTO JE DUŠAN HATALA?
Dopravný pilot, rodený Košičan, ktorý v minulosti lietal aj pre dnes už neexistujúcu spoločnosť Sky Europe. Na základe svojich dlhoročných skúseností a stoviek „nalietaných“ letísk hovorí, že „v Košiciach máme moderné, nadštandardne vybavené európske letisko, tak prečo ho nevyužívať viac?“

Autor a foto: Poleťme.sk