Letisko Košice a Wizz Air oslavujú prvé výročie linky Košice – Londýn

Presne pred rokom, v upršaný sedemnásty septembrový deň pristál v Košiciach prvý Airbus A320 leteckej spoločnosti Wizz Air. Odvtedy ich v Košiciach pristálo už 303 a na pravidelných letoch Wizz Airu priletelo z Londýna do Košíc 47 187 cestujúcich. Medzi oboma mestami teda bolo bezpečne prepravených 94 830 cestujúcich. Lety sú v súčasnosti prevádzkované na dennej báze a cena jednosmernej letenky vrátane poplatkov začína na úrovni 29,99 €.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Karl Dandler, výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice: “Vždy sme si boli istí, že letecké spojenie Košice – Londýn má obrovský potenciál. Tento potenciál bol potvrdený hneď od spustenia pravidelných letov spoločnosťou Wizz Air. Za to sa chceme poďakovať našim partnerom: mestu Košice, oblastnej organizácii cestovného ruchu Košice Turizmus, neziskovej organizácii Košice 2013 a samozrejme Wizz Air-u, najväčšiemu „low cost, low fare“ leteckému dopravcovi v strednej a východnej Európe. Tiež by som chcel poďakovať našim skúseným a profesionálnym zamestnancom, keďže vďaka ich podpore sme od začiatku prevádzky linky do Londýna na prvom mieste v rebríčku všetkých 104 letísk, na ktoré lieta Wizz Air, v ukazovateli „on time performance“, čo znamená, že lietadlá Wizz Air odlietajúce z Košíc prakticky nikdy nemajú meškanie spôsobené našim letiskom.”

Richard Raši, primátor mesta Košice: “Je skvelé, že Košice majú komfortné denné spojenie s Londýnom, ktorý je jednou z najvýznamnejších svetových metropol. Je to výborné pre obyvateľov mesta, ako aj pre ľudí žijúcich v celom regióne východného Slovenska. Tento fakt je dôležitý aj pre samotné mesto, ktoré je tak umiestnené na leteckej mape európskych destinácií. Toto spojenie otvára nové horizonty pre rozvoj Košíc ako ideálneho miesta pre podnikanie a atraktívnej mestskej destinácie pre turistov.“

Renáta Lenártová, viceprimátorka a predsedníčka predstavenstva Košice Turizmus: “Som veľmi potešená tým, že priamu linku Košice – Londýn využilo už viac ako 8 000 britských turistov. Verím, že ďalší ich budú v blízkej budúcnosti nasledovať a objavovať naše krásne mesto. Napríklad už počas blížiaceho sa prvého októbrového víkendu, keď Košice privítajú účastníkov 91. ročníka najstaršieho maratónu v Európe, ako aj podmanivý festival svetiel, svetoznámu Bielu noc.”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA