Wizz Air otvorí základňu v Košiciach o tri mesiace skôr

Wizz Air v KošiciachNajväčšia nízkonákladová letecká spoločnosť v strednej a východnej Európe Wizz Air dnes oznámila, že v závislosti na zákazníckom dopyte otvorí svoju základňu v Košiciach už 5. júna 2015, teda o tri mesiace skôr ako bolo pôvodne plánované. Lety do metropoly talianskej Lombardie Milána (letisko Miláno Bergamo) a na severoanglické letisko Robina Hooda Doncaster Sheffield tak budú v ponuke už od 5., resp. 7. júna.

Letecká spoločnosť taktiež oznámila nárast letov na linke do Londýna, ktoré budú prevádzkované 10 krát týždenne. Počas letnej sezóny 2015 tak bude Wizz Air z Košíc prevádzkovať spolu 14 letov týždenne. Letenky sú dostupné od 29,99 € (jednosmerne vrátane všetkých poplatkov) na wizzair.com.

Destinácia Začiatok Deň Letenky od
Miláno Bergamo 5. jún Po, Pi 29,99 €
Doncaster Sheffield 7. jún St, Ne 29,99 €

Daniel de Carvalho, PR manažér Wizz Air-u: „Sme veľmi radi, že dnes môžeme oznámiť skoršie otvorenie základne v Košiciach. Vďaka dvom novým linkám na letiská Miláno Bergamo a Doncaster Sheffield – ktorú budú prevádzkované o tri mesiace skôr ako sa pôvodne plánovalo – a vďaka zvýšenej frekvencii letov do Londýna majú naši košickí zákazníci možnosť plánovať si letné prázdniny s Wizz Air-om už teraz.“

Predseda predstavenstva a výkonný riaditeľ košického letiska Karl Dandler„Podľa expertného portálu anna.aero bolo letisko Košice v roku 2014 jedným z piatich najrýchlejšie rastúcich letísk v Európe. Dnešné ohlásenie o otvorení základne Wizz Air-u v Košiciach už v júni je potvrdením toho, že sme na správnej ceste v našom úsilí, aby sa letisko Košice stalo skutočnou vstupnou bránou na východné Slovensko. “ 

„Skoršie otvorenie základne v Košiciach je skvelou správou pre Košičanov a obyvateľov celého východného Slovenska, a to kvôli 30-im priamo vytvoreným pracovnými miestam, ktoré vzniknú už v júni 2015 a taktiež vďaka rapídnemu zlepšeniu leteckej dostupnosti nášho mesta a celého regiónu, ktoré prinesie 10 týždenných letov do Londýna, 2 lety do Milána a 2 lety do Sheffieldu.“  povedal primátor mesta Košice Richard Raši.

Foto: Rado Mlýnek