Wizz Air otvoril v Košiciach svoju 20. základňu

Včera bol na košickom letisku dobrý dôvod na oslavu. Wizz Air – najväčší nízkonákladový letecký prepravca v strednej a východnej Európe – otvoril svoju 20. základňu práve v metropole východného Slovenska, v Košiciach. Od 17. septembra 2013 kedy Wizz Air prvýkrát odletel do Londýna, prepravil z a do Košíc viac ako 170 000 cestujúcich. Základňa pre Airbus A320 pozdvihuje spoluprácu letiska Košice a Wizz Air-u na novú úroveň a očakáva sa významný nárast prepravených cestujúcich.

Súčasťou slávnostného otvorenia základne bol aj inauguračný let do Milána, ktorý bude nasledovaný inauguračným letom do destinácie Doncaster Sheffield v nedeľu 7. júna. Obe spojenia budú prevádzkované 2x týždenne. Letenky od 14,99 € (jednosmerne vrátane poplatkov a malej príručnej batožiny) sú k dispozícii na wizzair.com. Spolu s aktuálnou ponukou desiatich letov týždenne do Londýna tak bude Wizz Air ponúkať z Košíc v lete až štrnásť letov týždenne, t.j. dva lety každý deň.

Hostia si v rámci slávnostného otvorenia základne mohli vychutnať tóny klasickej hudby v podaní členov Košickej Štátnej Filharmónie. Airbus A320 bol na letisku privítaný slávnostnou vodnou bránou v ružovomodrých farbách Wizz Air-u. Cestujúci boli pohostení špeciálnou tortou, muffinmi a pozornosť sa im ušla aj od organizácie Košice Turizmus.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Čo odznelo na slávnostnom otvorení?

Predseda predstavenstva a výkonný riaditeľ košického letiska Karl Dandler: „Dnes oslavujeme významný míľnik pre letisko Košice, mesto Košice a pre celý región. My, letisko Košice, sme hrdí na to, že môžeme slúžiť ako vstupná brána do najdynamickejšie sa rozvíjajúceho mesta na Slovensku. Letecká doprava a letecká dostupnosť je nevyhnutnou esenciou pre ekonomický rozvoj každého regiónu. Som veľmi rád, že môžem povedať, že vďaka podpore našich partnerov – mesta Košice, Košice Turizmus, Košického samosprávneho kraja a organizácie Košice2013 – sú Košice spojené pravidelnou leteckou linkou so siedmymi európskymi mestami.“

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Manažérka pre komunikáciu v spoločnosti Wizz Air Tamara Mshvenieradze: „Veľmi sa tešíme, že dnes môžeme osláviť otvorenie našej košickej základne – prvej základne Wizz Air-u na Slovensku. Wizz Air začal prevádzkovať svoju prvú linku z Košíc do Londýna pred menej ako dvomi rokmi a dnes pridávame linku do Milána Bergama, ku ktorej v nedeľu pribudne spojenie na letisko Doncaster Sheffield. Tešíme sa na to, že atraktívnymi cenami leteniek už od 14,99 € budeme podporovať cestovný ruch v Košiciach, ako aj obchodné vzťahy medzi Slovenskom, Talianskom a Spojeným Kráľovstvom. Naše slovenské posádky sa postarajú o excelentný zážitok z cestovania, takže sa veľmi tešíme na množstvo spokojných cestujúcich a plodné partnerstvo s letiskom Košice.“

Britský veľvyslanec na Slovensku Andrew Garth: „Veľmi sa teším, že spoločnosť Wizz Air otvára k linke Košice – Londýn ďalšie letecké spojenie, ktoré spojí Slovensko s Veľkou Britániou. Dúfam, že linky Wizz Air-u prinesú do regiónu východného Slovenska britských turistov a podnikateľov a budú pre túto časť krajiny ekonomickým prínosom. 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Taliansky veľvyslanec Roberto Martini: „Táto letecká linka nepochybne prispeje k ďalšiemu rozvoju spolupráce medzi našimi krajinami v oblasti hospodárstva a cestovného ruchu, ktorá je už teraz na vysokej úrovni.“

Primátor mesta Košice Richard Raši: „To, že Wizz Air ako najväčšia nízkonákladová spoločnosť v strednej a východnej Európe otvára svoju základňu práve v Košiciach je pre naše mesto veľkým úspechom. Je to tiež potvrdenie toho, že sme spolu s letiskom a ďalšími partnermi na správnej ceste smerom k výraznému zlepšeniu leteckej dostupnosti Košíc a celého východného Slovenska. Letecká doprava je silným stimulačným faktorom pre ekonomický rozvoj každej destinácie a som presvedčený o tom, že sedem pravidelných priamych liniek pomôže Košiciam v ďalšom dynamickom napredovaní.” 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Viceprimátorka mesta Košice a predsedníčka predstavenstva oblastnej organizácie cestovného ruchu Košice – Turizmus Renáta Lenártová: „Letecká dostupnosť je nevyhnutným predpokladom
rozvoja cestovného ruchu. Štrnásť nízkonákladových letov z Košíc týždenne do Veľkej Británie a Talianska je niečo, na čom môžeme stavať a verím, že už čoskoro pribudnú Košiciam ďalšie letecké spojenia.”

Predseda Košického samosprávneho kraja Zdenko Trebuľa: „Občania, turisti, podnikatelia – všetci potrebujú byť “letecky mobilní” a je vynikajúce, že vďaka novým linkám Wizz Air-u sa z Košíc vedia dostať už do siedmych európskych miest priamym leteckým spojením. Verím, že tento trend bude pokračovať, keďže pre ďalší rozvoj Košického samosprávneho kraja je letecká dostupnosť absolútne nevyhnutná a aj vďaka týmto leteckým spojeniam sa košický región stáva významnou destináciou Európy.”

Tlačová správa, foto: Rado Mlýnek