Spoločnosť Turkish Airlines zavedie pravidelnú linku Istanbul – Košice

Istanbul – Košice, 1. marec 2016: Turkish Airlines, vyhodnotená ako najlepšia letecká spoločnosť v Európe (podľa prieskumu Skytrax 2015), lietajúca do väčšieho počtu krajín ako ktorýkoľvek iný dopravca na svete, má dnes pre cestujúcich ďalšiu skvelú správu. Spoločnosť sa rozhodla, že zavedie pravidelnú linku Istanbul – Košice, v závislosti na dostupnosti voľnej lietadlovej kapacity.

Michael Tmej, výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice: “Sme mimoriadne potešení správou o rozhodnutí spoločnosti Turkish Airlines, že začne prevádzkovať pravidelnú linku do Košíc. Turkish Airlines lieta do väčšieho množstva krajín ako ktorákoľvek iná letecká spoločnosť a táto super-široká sieť 284 destinácií bude čoskoro dostupná aj pre cestujúcich z Košíc a priľahlého regiónu východného Slovenska, zakarpatskej Ukrajiny, severovýchodného Maďarska a juhovýchodného Poľska. Všetci budú mať príležitosť vychutnať si špičkové služby na palube lietadiel Turkish Airlines.”

Richard Raši, primátor mesta Košice: “Na Slovensko ešte nikdy neprišiel taký veľký letecký dopravca s takou širokou ponukou destinácií ako Turkish Airlines. Som preto nesmierne rád, že čoskoro začne lietať do Košíc. Tento fakt rapídne zvýši leteckú dostupnosť celého východného Slovenska a priľahlých regiónov (Užhorod, Miskolc atď.) v rámci celého sveta, využitím letiska Košice ako ozajstnej vstupnej brány. Je to jednoznačným potvrdením toho, že Košice sú najdynamickejšie sa rozvíjajúcim mestom na Slovensku.“

Spoločnosť Turkish Airlines ako svoj hub (prestupné letisko) využíva letisko Istanbul Atatürk, ktoré bolo v roku 2015 tretím najvyťaženejším európskym letiskom s vyše 61 miliónmi cestujúcich. V súčasnosti je vo výstavbe nové istanbulské letisko, ktoré má byť otvorené v roku 2018 a s plánovanou kapacitou 200 miliónov cestujúcich ročne sa stane celosvetovým „hubom“ číslo jeden.
Bližšie informácie o letoch Turkish Airlines z Košíc budú odhalené čoskoro na tlačovej konferencii v Košiciach. Viac o spoločnosti Turkish Airlines je možné sa dozvedieť na stránke www.turkishairlines.com alebo v každej IATA leteckej agentúre v Košiciach.

O spoločnosti Turkish Airlines:
Spoločnosť Turkish Airlines bola založená v roku 1933, jej flotilu vtedy tvorilo päť lietadiel. Dnes je ako štvorhviezdičková letecká spoločnosť súčasťou leteckej aliancie Star Alliance, má flotilu 304 lietadiel (vrátane civilných lietadiel a cargo lietadiel), lieta do 284 destinácií, z toho 49 vnútroštátnych a 235 v rámci celého sveta. Spoločnosť nedávno oznámila rekordný čistý zisk za rok 2015 na úrovni 1 miliardy a 69 miliónov amerických dolárov. Podľa prieskumu Skytrax 2015 je najlepšou leteckou spoločnosťou v Európe piaty raz po sebe a najlepšou leteckou spoločnosťou v južnej Európe siedmy raz po sebe. V roku 2010 získala spoločnosť ocenenie za najlepší catering v ekonomickej triede, v roku 2013 a 2014 za najlepší catering v biznis triede, v roku 2015 za najlepší catering v biznis salóniku a za najlepší biznis salónik leteckej spoločnosti, podľa prieskumov Skytrax. Viac informácií je dostupných na stránke www.turkishairlines.com.