500 destinácií na dosah s odletom z Košíc

V nedeľu 30. októbra vstupuje do platnosti zimný letový poriadok 2016/2017. Z Košíc sa bude na pravidelných linkách lietať do deviatich destinácií, čo je najviac v celej histórii letiska Košice.

Avšak, z Košíc je teraz dostupných vyše 500 destinácií, a to na palube štyroch sieťových dopravcov (Austrian Airlines, České Aerolínie, Poľské Aerolínie LOT a Turkish Airlines) cez ich uzlové letiská Viedeň, Praha, Varšava a Istanbul. Nádherné miesta ako Maurícius, Dilí, Hanoj, americké metropoly New York, Chicago, Los Angeles, San Francisco a množstvo ďalších destinácií je teraz na dosah s odletom z Košíc.

Výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice, Michael Tmej: „Letecká dostupnosť východného Slovenska nikdy nebola na takej vysokej úrovni ako teraz. So štyrmi sieťovými dopravcami je celý svet na dosah nielen pre tento región, ale aj pre priľahlé regióny severovýchodného Maďarska, zakarpatskej Ukrajiny a juhovýchodného Poľska. Samozrejme, vidíme potenciál aj na viacerých priamych leteckých spojeniach a veľmi usilovne na nich pracujeme.”

S blížiacou sa zimnou sezónou milovníci horúceho slnka a romantických pláží obracajú svoj zrak smerom na Ďaleký Východ a na Afriku. Šéf marketingu letiska Košice, Juraj Toth: Pre dovolenkových cestujúcich z našej spádovej oblasti tu máme perfektnú správu: už viac nemusia mrhať drahocenným časom trmácaním sa do Budapešti či na iné letiská. Množstvo okúzľujúci slnečných destinácií ako napríklad Dubaj, Maldivy, Srí Lanka, Kapské Mesto, Seychely, či Zanzibar je teraz dostupných s odletom z Košíc za výhodné ceny už od 439 €. Viac informácií prinášame na stránke: www.zkosicdosveta.sk“.

Celkový prehľad destinácií a frekvencií v zimnom letovom poriadku 2016/2017:

Destination Carrier Frequency
Viedeň Austrian Airlines 10x týždenne
Bratislava České aerolínie 8x týždenne
Praha České aerolínie 18x týždenne
Kyjev České aerolínie 3x týždenne
Londýn Luton Wizz Air 7x týždenne
Doncaster Sheffield Wizz Air 2x týždenne
Bristol Wizz Air 2x týždenne
Varšava LOT Polish Airlines 6x týždenne
Istanbul Turkish Airlines 3x týždenne

terminal_den