LOT otvára krídla na Slovensku – Od júna viac letov z Košíc

Košice, 24. januára 2017 – Necelý rok po otvorení leteckého spojenia medzi Košicami a Varšavou LOT rozširuje svoju ponuku a zavádza ďalšie lety na tejto linke. Už od júna, okrem každodenných ranných liniek zavádza poľský dopravca tri spojenia týždenne počas dňa. Vďaka tomu získajú cestujúci, začínajúci svoju cestu v Košiciach, prístup k širokej sieti spojení LOT-u nielen v rámci Európy, ale aj k diaľkovým letom do Severnej Ameriky.

Prvé nové spojenie začne 5. júna a bude to let realizovaný v pondelok. Ďalšie nové frekvencie – štvrtky a soboty – pribudnú v júli. Všetky tri lety budú prevádzkované v popoludňajších hodinách: štart z Varšavy je naplánovaný o 13:10 hod., pristátie v Košiciach o 14:20 hod. Na spiatočnej ceste z Košíc do Varšavy lietadlo vyštartuje o 14:55 hod. a vo Varšave pristane o 16:05. Tento letový poriadok umožňuje znížiť čas prestupu na ďalšie prípojové lety do populárnych amerických destinácií na necelú hodinu.

„Jednou z najdôležitejších predností cestovania s LOT-om je pohodlie. Krátky let do Varšavy, a potom ešte kratšia prestávka v ceste v našom hube na Letisku Frederyka Chopina umožňuje cestujúcim z Košíc dostať sa do cieľovej destinácie rýchlo a pohodlne,”
povedal Adrian Kubicki, riaditeľ korporátnej komunikácie LOT-u. „Už od otvorenia nášho spojenia sme sa stali populárnym leteckým prepravcom na väčšine európskych liniek. Som presvedčený, že teraz to tak bude aj so spojeniami cez Atlantik. LOT dnes ponúka najkratšiu a najpohodlnejšiu cestu z Košíc do New Yorku, New Jersey (na letisko Newark) i Toronta,” dodáva Kubicki.

Výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska Košice Michael Tmej povedal: „Sme nadšení z toho, že spoločnosť LOT pridáva na linke do Varšavy ďalšie lety. Vďaka tomu sa výrazne zlepší dostupnosť európskych i diaľkových destinácií pre všetkých cestujúcich z našej širokej spádovej oblasti. Tento optimalizovaný letový poriadok tiež ponúkne veľa príležitostí pre poľských cestovateľov, ktorí si tak budú môcť užiť Košice a nádherný priľahlý region vrátane Vysokých a Nizkych Tatier, či už na predĺžený víkend, alebo aj počas dlhších pobytov. Veľmi sa tešíme na ďalšiu spoluprácu s poľským národným dopravcom.”

To, ako cestujúci z Košíc radi využívajú spojenia cez Varšavu, ukazujú štatistiky. Až 75% cestujúcich letiacich LOT-om z Košíc prestupuje vo Varšave na ďalšie spojenia. Najpopulárnejšie sú mestá v Západnej Európe, Škandinávii a v Rusku.

„Vidiac tieto čísla nepochybujem o tom, že naša stratégia spájania strednej a východnej Európy so svetom je vynikajúca. Vďaka výbornej spolupráci s letiskom Košice vytvárame ponuku, ktorá spája Košice s viac než 60 miestami v Európe, Amerike i Ázii,” hovorí Adrian Kubicki.

Koncom minulého roka letisko Košice oslavovalo vybavenie 400 tisíceho cestujúceho, ktorým sa stala cestujúca LOT-u z Luxemburgu – ďalšej novej destinácie LOT-u. S novým letovým poriadkom sa tiež výrazne zvýši komfort cestovania medzi Košicami a Poľskom. Doterajšie lety budú prevádzkované lietadlami typu Bombardier Q400 a tri nové lety budú obsluhované modernými prúdovými lietadlami typu Embraer 170/175. Na všetkých svojich letoch LOT ponúka tri cestovné triedy – LOT Business Class, LOT Premium Economy Class a LOT Economy Class.

Rozvoj siete leteckých spojení je súčasťou stratégie ziskového rastu LOT-u do roku 2020. Už v apríli 2017 otvorí LOT dve úplne nové diaľkové linky – 3. apríla do Los Angeles, a 28. apríla do Newarku. V júli tiež odštartuje spojenie z Krakova do Chicaga. Do konca roku 2017 bude LOT prevádzkovať najmenej 8 diaľkových liniek do Severnej Ameriky a Ázie.

Letenky na všetky lety LOT-u sú už v predaji cez všetky distribučné kanály, medzi inými na stránke lot.com, v kontaktnom centre LOT-u, v kanceláriách LOT Travel i vo všetkých cestovných kanceláriách a agentúrach.