Bránami košického letiska prešlo v tomto roku už 500 000 cestujúcich

Po najúspešnejšej charterovej sezóne v histórii sa letisko Košice teší ďalšiemu veľkému úspechu. V stredu 21. novembra totiž bránami letiska prešla v poradí 500-tisíca cestujúca od začiatku roka 2018, čím letisko Košice prekročilo ďalší dôležitý miľník vo svojej histórii.

Jubilejnou cestujúcou bola Lucia Mattová, ktorá získala od letiska Košice kredit v hodnote 500€ na nákup letenky podľa vlastného výberu do ktorejkoľvek z viac ako 500 destinácií s odletom z Košíc. Pani Mattová odletela z Košíc lietadlom typu Dash8 Q400 spoločnosti Eurowings na pravidelnej linke do Düsseldorfu. Celé popoludnie sa na košickom letisku nieslo v znamení osláv dosiahnutia míľniku 500 000 vybavených cestujúcich a slávnostnú atmosféru mohli pocítiť nielen cestujúci, ale aj ich rodinní príslušníci či kolegovia, ktorí ich vyprevádzali na cestu, resp. tešili sa z ich návratu.

Sprievodným programom a občerstvením sa letisko Košice chcelo symbolicky poďakovať každému jednému cestujúcemu, ktorý si za miesto odletu alebo príletu vybral práve metropolu východného Slovenska. Cestujúci si mali možnosť vyžrebovať jednu z 500 výhier, pričom 5 výhier boli spiatočné letenky pre 2 osoby do nemeckého Mníchova.

„Som veľmi hrdý, že už teraz v novembri môžeme na našom letisku privítať 500-tisíceho cestujúceho. Len vďaka veľkému záujmu o cestovanie a narastajúcemu počtu cestujúcich máme možnosť rozširovať ponuku destinácií a oslovovať nové letecké spoločnosti. Tento rok bol pre nás výzvou z viacerých hľadísk, a preto nás teší, že vynaložené úsilie prinieslo svoje výsledky a to nielen na pôde letiska, ale rovnako aj v oblasti ekonomiky a turizmu na východnom Slovensku. Veľká vďaka patrí najmä cestujúcim, partnerom a našim zamestnancom, ktorí nám umožnili prekročiť túto významnú hranicu 500 000 cestujúcich,” povedal Michael Tmej, výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice

S neustále rastúcim dopytom po charterových letoch sa zvýšil aj celkový počet vybavených cestujúcich na letisku Košice. Okrem rastúceho dopytu po charterových letoch však k dosiahnutiu vytúženého miľníka 500 000 cestujúcich výrazne pomohli pravidelné linky a zvýšený záujem o leteckú dopravu.

V rámci zimného letového poriadku prevádzkujú pravidelné linky na letisku Košice tieto letecké spoločnosti:

  • Austrian Airlines Viedeň (11x týždenne)
  • České Aerolínie Praha (15x týždenne), Bratislava (6x týždenne)
  • Poľské Aerolínie LOT Varšava (8x týždenne)
  • Wizz Air Londýn Luton (7x týždenne)
  • Turkish Airlines Istanbul (4x týždenne)
  • Eurowings Düsseldorf (4x týždenne), Mníchov (2x týždenne)

Napriek tomu, že po internom rozhodnutí spoločnosti WizzAir prišlo východné Slovensko v prvej polovici tohto roka o tri úspešné linky (Doncaster Sheffield, Kolín nad Rýnom, Tel Aviv), letisku Košice to neubralo na entuziazme a naďalej usilovne pracuje na získaní nových leteckých spoločností. Veľkým úspechom je príchod spoločnosti Eurowings. Tento fakt opäť viac pootvoril dvere do sveta a pridal ďalšie možnosti pre cestujúcich, ktorí túžia objavovať svet alebo nemecké destinácie Mníchov a Düsseldorf. V apríli 2019 začne do/z Košíc lietať aj najväčší letecký dopravca v Európe – spoločnosť Ryanair, ktorá bude 3x týždenne prevádzkovať linku na londýnske letisko Southend.