Po 4 mesiacoch sa bude opäť lietať z Bratislavy do Veľkej Británie

letisko bratislava

Po štyroch mesiacoch od zákazu civilných letov je na Letisko M. R. Štefánika možné od pondelka 20. júla opäť priletieť z destinácií vo Veľkej Británii pravidelnými letmi po tom, čo bola Veľká Británia zaradená medzi tzv. zelené krajiny.

Počas zákazu letov z dôvodu pandémie koronavírusu sa uskutočnilo z Veľkej Británie niekoľko repatriačných letov, keďže z Veľkej Británie a do nej odlieta z bratislavského letiska štatisticky najviac cestujúcich.

Po spustení pravidelných liniek z Veľkej Británie stúpne počet pravidelných letov z Letiska M. R. Štefánika zo súčasných 10 pravidelných liniek (Cyprus – Pafos, Grécko- Solún, Korfu, Írsko – Dublin, Španielsko – Palma de Mallorka, Malaga, Taliansko – Alghero, Chorvátsko – Split, Bulharsko – Sofia, Burgas) na 15 pravidelných liniek (Londýn-Stansted, Birmingham, Manchester, EdinburghLondýn-Luton). Pre porovnanie – vlani v tomto období mohli cestujúci z Bratislavy využiť 49 pravidelných liniek.

Lety do Londýna-Lutonu a z neho prevádzkuje z Bratislavy letecká spoločnosť Wizz Air, lety do ostatných britských destinácií zabezpečuje dopravca Ryanair. Od zimného letového poriadku (od konca októbra) by mala pribudnúť aj pravidelná linka z Bratislavy do destinácie Leeds-Bradford vo Veľkej Británii.

Prvý prílet z Veľkej Británie, z Londýna-Lutonu do Bratislavy, je naplánovaný v pondelok 20. júla o 15.50 h s následným odletom do Londýna o 16.25 h. V utorok 21. júla o 6.30 h odletia prví cestujúci do Londýna-Stanstedu. V stredu je plánovaný odlet do Manchesteru a vo štvrtok aj do Birminghamu a Edinburghu. Lety na obe londýnske letiská sú od augusta v pláne s frekvenciou 5 x týždenne, do ostatných britských destinácií sa bude lietať dva razy do týždňa.