Ryanair bude lietať z Košíc do Prahy

letisko kosice

Ryanair, najväčšia letecká spoločnosť v Európe, otvára z Košíc ďalšie letecké spojenie. Od 3. augusta 2020 bude lietať na linke Košice – Praha. Lety do českej metropoly budú prevádzkované dvakrát týždenne, vždy v pondelok a piatok, s odletom z Prahy o 12:35 a príletom do Košíc o 13:55. Následne sú odlety z Košíc plánované o 14:20 s príletom do Prahy o 15:35. Na linke bude nasadzované lietadlo typu Boeing 737-800 s kapacitou 189 sedadiel.

Ceny jednosmerných leteniek začínajú na úrovni 30,72 EUR a letenky už sú dostupné  na www.ryanair.com.

Michael Tmej, výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice povedal: „Sme veľmi radi, že naše neustále obchodné aktivity priniesli ovocie aj vo veľmi ťažkých časoch súvisiacich s následkami pandémie. To, že už o niekoľko týždňov spoločnosť Ryanair začne lietať na linke Košice – Praha je skvelou správou pre množstvo slovenských občanov, ktorí študujú či pracujú v českej metropole a doteraz na dochádzanie z Košíc využívali železničné či autobusové linky. Zároveň sa s touto nízkonákladovou linkou stávajú Košice a celé východné Slovensko dostupnejšou a atraktívnejšou destináciou pre českých turistov.“

Počas leta sa očakáva, že Ryanair opätovne sprevádzkuje spojenie do Londýna, keďže letenky na linku Košice – Londýn Stansted sú v predaji. Konkrétny termín bude závislý aj od rozhodnutí vlády SR v súvislosti s povolením letov z Veľkej Británie na územie SR.

Po tom, ako došlo k uvoľneniu opatrení prijatých na zabránenie šírenia ochorenia COVID-19, už do Košíc lietajú České Aerolínie a Austrian Airlines. Obnovenie ostatných leteckých spojení závisí od rozhodnutia jednotlivých spoločností, ako aj od rozhodnutia vlády SR.

Pre všetky letecké spoločnosti platia všeobecne platné pravidlá nosenia rúšok počas celej doby letu, dodržiavanie hygieny rúk a odstupov. Odporúčame sledovať podmienky uverejnené na webových stránkach jednotlivých leteckých spoločností a webové stránky letiska Košice.

V súvislosti s letnou charterovou sezónou 2020 sa predpokladá, že na dovolenky z Košíc sa bude lietať do prímorských destinácií v Bulharsku, Grécku a na Cypre s leteckými spoločnosťami Smartwings a Bulgaria Air. Možnosti letov do iných krajín záležia na rozhodnutí vlády SR. Bližšie informácie budú uverejnené začiatkom júla.