Košice hlásia obnovenie priamych letov do Nemecka

Obnovenie letov Košice Nemecko

Východné Slovensko privítalo po takmer dvojročnej pauze obnovenie priameho leteckého spojenia s Nemeckom. Letecká spoločnosť Eurowings, člen skupiny Lufthansa, sa vrátila na linku Košice – Düsseldorf na Veľký piatok 15. apríla 2022. Linka bude prevádzkovaná do konca mája 2-krát týždenne (pondelky a piatky). Od júna sa frekvencia letov zvýši na 3-krát týždenne (pribudnú nedeľné lety). Odlety sú plánované vždy v popoludňajších hodinách.

Spojenie východného Slovenska s metropolou najľudnatejšej nemeckej spolkovej krajiny Severné Porýnie – Vestfálsko prináša množstvo príležitostí pre podnikateľský sektor na oboch stranách. Taktiež výrazne približuje turistické atraktivity Košického i Prešovského samosprávneho kraja pre nemeckých cestovateľov. Je to výborná správa aj pre početnú slovenskú komunitu žijúcu nielen priamo v Düsseldorfe, ale aj v okolitých mestách Kolín nad Rýnom, Dortmund, Essen či Wuppertal, ktoré je partnerské mesto Košíc. Poteší aj obyvateľov v neďalekom Holandsku.

„Máme veľkú radosť z toho, že Eurowings sa vracia do Košíc na obľúbenú linku z Düsseldorfu. Spádová oblasť tohto letiska je doslova obrovská a návrat tejto linky je tak veľkým prísľubom pre rozvoj cestovného ruchu, obchodu i medzinárodnej spolupráce rôzneho druhu medzi východným Slovenskom a Severným Porýním – Vestfálskom,“ hovorí Thomas Dworschak, výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice.

Na linke poletí aj Airbus A220, ktorý patrí medzi najmodernejšie civilné lietadlá súčasnosti

Zaujímavosťou je, že linka bude prevádzkovaná nielen v Košiciach dobre známymi lietadlami typu Airbus A319 a A320, ale aj Airbusom A220. Ten patrí medzi najmodernejšie civilné lietadlá súčasnosti. Spoločnosť Eurowings ho má prenajaté od litovskej spoločnosti Air Baltic a má kapacitu 145 sedadiel. V porovnaní s ostatnými lietadlami v rovnakej kategórii spotrebuje o 20 % menej paliva, produkuje o 50 % menej emisií oxidov dusíka a je 4-krát tichšie. Premiérovo sa v Košiciach predstavilo už na prvom lete obnovenej linky 15. apríla.

Letenky z Košíc na tretie najväčšie nemecké letisko v Düsseldorfe si môžete zakúpiť už od 59,99 € (jednosmerne vrátane poplatkov a príručnej batožiny) na www.eurowings.com.

Letový poriadok letiska Košice platný od 15. 4. 2022:

  • Austrian Airlines do Viedne a ďalej v rámci ich širokej siete destinácií v Európe, USA, Kanade a Karibiku
  • LOT Poľské aerolínie do Varšavy a ďalej v rámci ich širokej siete destinácií v Európe, USA a Kanade
  • Ryanair do destinácií: Londýn Stansted, Praha, Liverpool, Dublin, Viedeň, Varšava Modlin
  • Wizz Air do destinácie Londýn Luton
  • Eurowings do destinácie Düsseldorf a ďalej v rámci širokej siete destinácií v Európe